لوگوی طراحی سایت سلام به وب

اپلیکیشن موبایل و مزایای آن
طراحی اپلیکیشن موبایل | اندروید و IOS

طراحی و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
اندروید و IOS

کسانی که حتی کمترین دانشی از گوشی های تلفن همراه هوشمند اندروید و ios دارند ، پس بارها و بارها از نرم افزارهایی نظیر بازار و google play و غیره جهت دانلود انواع اپلیکیشن های موبایل و بازی استفاده کرده اند. اپلیکیشن موبایل همانگونه که از نام آن مشخص می باشد نرم افزاری در قالب گوشی تلفن همراه می باشد که پس از دانلود و نصب قابل استفاده می باشد. اگر بخواهیم اپلیکیشن موبایل را تنها از جنبه بازی و سرگرمی بررسی کنیم آنگاه در حالت کلی دنیای کاملا متفاوتی از وبسایت خواهد داشت. طراحی بازی اندروید نیازمند خلاقیت های خاص و تخصص در زمینه برنامه نویسی اندروید خواهد بود که امروزه درآمد بسیار بالایی هم دارد که در زمینه مقاله ما نمیگنجد اما اگر بخواهیم اپلیکیشن موبایل را از جنبه کسب و کار در محیط مجازی مورد بررسی قرار دهیم در این صورت نقاط مشترک زیادی با وبسایت خواهد داشت با چند تفاوت عمده که گویای مزایا و برتری هر کدام از این دو بر دیگری خواهد بود که به آن اشاره میکنیم :
۱ – یکی از مزایای اپلیکیشن موبایل نسبت به وبسایت داینامیک این است که اپلیکیشن موبایل یکبار دانلود و بر روی گوشی نصب میگردد و پس از آن تنها با هربار کلیک بر روی آیکون مربوط به آن قابل استفاده خواهد بود در حالیکه برای استفاده از وبسایت هربار باید با مراجعه به صفحه یکی از مرورگرهای گوشی از جمله گوگل و تایپ آدرس وبسایت در نوار جستجوی مرورگر به آن وبسایت دسترسی داشت.
۲ – اما مزیت اصلی وبسایت به اپلیکیشن موبایل در قابلیت سئو و بهینه سازی آن است. اپلیکیشن موبایل قابلیت جستجو در موتورهای جستجوگر را ندارد بعنوان مثال وقتی شما بدنبال یک مدرس خصوصی ریاضی در شهر خود هستید یا بدنبال خرید یک محصول خاص بصورت اینترنتی در محدوده محل سکونت خود هستید در این صورت اپلیکیشن موبایل کاربرد نخواهد داشت مگر در صورتیکه اپلیکیشنی که از قبل برای شما تعریف شده و آشناست حاوی اطلاعات مورد نیاز شما باشد و شما آن را از قبل دانلود و در گوشی خود داشته باشید یا اینکه اسم آن اپلیکیشن به شما معرفی شده باشد و شما آن را دانلود کنید. اما معمولا در چنین مواقعی شما مرورگر گوشی خود را باز کرده و در نوار آدرس آن با تایپ تدریس خصوصی ریاضی یا محصول موردنیاز خود به دنبال وبسایت هایی که حاوی اطلاعات موردنیاز شما باشند می گردید لذا در اینگونه موارد و نظیر آنها وبسایت بر اپلیکیشن موبایل برتری خواهد داشت.
حال این سوال مطرح می شود که بالاخره وبسایت یا اپلیکیشن موبایل ؟
در پاسخ به این سوال باید گفت انتخاب هرکدام از این دو نیازمند کارشناسی و بررسی نیازهای مشتری خواهد بود و در حالت کلی نمیتوان گفت کدامیک از این دو بر دیگری برتری دارد. بعنوان مثال اگر فروشگاه اینترنتی دیجی کالا را در نظر بگیریم هم دارای وبسایت و هم دارای اپلیکیشن موبایل برای سهولت استفاده و خرید و ثبت سفارشات می باشد و در حال حاضر از مزایای هر دو برای ارائه خدمات به مشتری بهره می برد. ممکن است نیازهای یک مدیر به صورتی باشد که تنها یک وبسایت با ویژگی های خاص خود پاسخگوی آن نیازها باشد و در برخی موارد نیز تنها اپلیکیشن موبایل میتواند آنها را برآورده سازد.
بنابراین پیشنهاد می شود قبل از هرگونه خرید و سفارش محصول وبسایت یا اپ موبایل جهت کار خود با کارشناسان ما تماس بگیرید. مشاوره در این زمینه و سایر زمینه های طراحی و برنامه نویسی تحت وب و تلفن همراه از خدمات رایگان تیم طراحی سلام به وب می باشد.