لوگوی طراحی سایت سلام به وب

طراحی وبسایت داینامیک با قالب اختصاصی
وبسایت داینامیک چه مزایایی دارد ؟

مزایای وبسایت داینامیک و برتری آن بر وبسایت استاتیک
طراحی وبسایت داینامیک :

وبسایت ها بصورت استاتیک (ایستا) یا داینامیک (پویا) طراحی و پیاده سازی میگردند. اما سوال اینجاست که تفاوت وبسایت های استاتیک با داینامیک در چیست و نیاز به وبسایت داینامیک در چه صورتی احساس می شود.
همانگونه که در مقاله وبسایت های استاتیک به آن اشاره شد، وبسایت های استاتیک فاقد پنل مدیریت محتوا بوده و تغییر در وبسایت باید توسط خود طراح سایت و با برنامه نویسی صورت پذیرد. پس اگر وبسایت طراحی شده نیاز به تغییرات متوالی و در بازه های زمانی کوتاه داشته باشد تکلیف چیست ؟ آیا میتوان هر روز یا حتی در برخی مواقع هر ساعت این درخواست را از طراح سایت داشت که تغییرات مورد نیاز شما را اعمال کند؟ اگر هم چنین امکانی وجود داشته باشد قطعا هزینه پشتیبانی سایت مقرون به صرفه نخواهد بود. پس راهکار چیست؟ اینجاست که به اهمیت وبسایت های داینامیک پی می بریم.

مقایسه وبسایت های داینامیک با وبسایت های استاتیک ( مزایای وبسایت داینامیک به وبسایت استاتیک) :

1 - وبسایت داینامیک دارای پنل مدیریت محتوا بوده که در اختیار مدیر سایت قرار داده می شود تا بتواند در هر ساعت از شبانه روز بدون نیاز به حضور طراح سایت و با دانشی اندک که توسط طراح سایت در اختیار او قرار میگیرد اقدام به به روز رسانی و تغییر مطالب و محتوای وبسایت نماید، اما در وبسایت استاتیک بدلیل عدم وجود پنل مدیریت محتوا هر تغییری باید توسط خود طراح سایت و با کدنویسی صورت گیرد
2 - وبسایت داینامیک بدلیل دارا بودن امکان ارتباط با دیتابیس (پایگاه داده) و ذخیره اطلاعات ورودی از طریق وبسایت در جداول پایگاه داده، امکان ثبت هرگونه اطلاعات کاربر اعم از متن، عکس، ویدئو و غیره را داشته و کلیه این اطلاعات را میتواند در قالب فرم در همان محیط وبسایت از کاربر دریافت نماید، در حالیکه در وبسایت استاتیک ارتباط بین کاربر و مدیر سایت از طریق سایت امکانپذیر نبوده و تنها مدیر سایت میتواند شماره تماس یا ایمیل خود و امثال آن را در سایت قرار داده و از طریق آنها با کاربر در ارتباط باشد.
3 - در وبسایت های داینامیک به دلیل ذخیره اطلاعات بصورت منظم و طبقه بندی شده در جداول دیتابیس امکان مدیریت وبسایت هایی که دارای صفحات و مطالب زیادی هستند به راحتی مهیا بوده و مدیر سایت به راحتی میتواند با جستجو در محیط پنل مدیریتی خود به راحتی اطلاعات مورد نظر خود را بین هزاران صفحه جستجو کرده و ویرایش نماید.
4 - در وبسایت های داینامیک میتوان امکاناتی از قبیل عضویت و ورود اعضاء و سطح دسترسی اعضاء به بخش های مختلف سایت را داشت که برای بسیاری از مدیران وبسایت حائز اهمیت می باشد، همچنین امکانات دیگری از قبیل جستجوی مطالب، درگاه پرداخت الکترونیکی و غیره را نیز میتوان در وبسایت های داینامیک داشت که در وبسایت استاتیک وجود ندارد.
5 - سئو و ارتقاء رتبه سایت و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجوگر که این روزها به جرات میتوان گفت مهم ترین مبحث در کسب و کار اینترنتی تلقی میگردد نیز در وبسایت های داینامیک به مراتب بهتر از وبسایت های استاتیک قابل اجرا خواهد بود.

بنابراین با این مقایسه به راحتی میتوان به برتری وبسایت های داینامیک به استاتیک پی برد، اما با این وجود نمیتوان گفت که وبسایت های استاتیک دیگر منسوخ گردیده و برای هیچ کسب و کاری مناسب نیست، بلکه اینگونه وبسایت ها نیز امروزه به دلیل هزینه طراحی پایین تر و تحویل در زمان کوتاه تر توسط کسانی که بدنبال وبسایت های تبلیغاتی با حجم مطالب کم برای کسب و کار خود هستند سفارش داده می شود.

لطفا قبل از هرگونه خرید و سفارش طراحی وبسایت جهت کار خود با کارشناسان ما تماس بگیرید. مشاوره در این زمینه و سایر زمینه های طراحی و برنامه نویسی تحت وب از خدمات رایگان تیم طراحی سلام به وب می باشد.